sadsad x
asdasd

2020 Ortaöğretim - Önlisans - Lisans DHBT Din Hizmetleri Alan Bilgisi Soru Bankası Yedi Beyza Yayınları

Yedi Beyza Yayınları

Mehmet Ümütli

85,00 TL
59,50 TL
%30 indirim
Kazancınız
:
25,50 TL
2020 Ortaöğretim - Önlisans - Lisans DHBT Din Hizmetleri Alan Bilgisi Soru Bankası Yedi Beyza Yayınları Hakkında Bilgiler
Türü: KPSS Lise ve Önlisans Soru Bankaları
Sayfa Sayısı: 608
ISBN: 9786056815911
Kapak: Ciltsiz
Mehmet Ümütli
Mehmet Ümütli
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • 2020 Ortaöğretim - Önlisans - Lisans DHBT Din Hizmetleri Alan Bilgisi Soru Bankası Yedi Beyza Yayınları Kısa Özet

  Değerli adaylarımız...

  Bildiğiniz gibi Diyanet İşleri Başkanlığı’nda ilk defa göreve başlamak için DHBT (Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi) yapılmaktadır. Sınav, ÖSYM tarafından iki yılda bir defa yapılmaktadır. Bu sınavda başarılı olunmadan Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde Din Görevlisi, Müezzin veya Kur’ân Kursu Öğreticisi olarak memur statüsünde çalışılması mümkün değildir. Dolayısıyla Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) sizler için büyük önem arz etmektedir.

  Elinizdeki çalışma, din görevlisi adaylarımızın yoğun talepleri neticesinde Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) formatına uygun olarak hazırlanmıştır. DHBT TAFSİLAT SERİSİ Tüm Adaylar SORU BANKASI kitabımızda adaylarımızın sorumlu olduğu herbir alanla ilgili testler yer almaktadır. Testler orta ve ileri zorluk seviyesinde olup açık uçlu yani bilgi soruları ve yorum içerikli sorulardan oluşmaktadır. Sorularda detay bilgileri ölçmeye yönelik sorulara da yer verilmek suretiyle adayın konuya hakimiyeti ölçülmeye çalışılmıştır. Zira son yıllarda yapılan DHBT sınavlarında özellikle Dinler Tarihi ve Mezhepler Tarihi alanlarında ayrıntı bilgiler yoğun olarak sorulmaktadır. Diğer taraftan Kelam bilgisi de detay soruların yoğun olarak sorulduğu bir alan olduğu için DHBT TAFSİLAT SERİSİ Tüm Adaylar SORU BANKASI kitabımızda İslam İnanç Esasları-Akaid-Kelam başlığına ek olarak müstakil bir başlık altında Kelam konu testlerine de yer verilmiştir. Bu sayede adayın Kelam bölümünde farklı soru tarzlarını görebilmesi hedeflenmiştir. DHBT sorularının yer aldığı konu başlıkları şu şekildedir:

  DHBT-1’de aşağıdaki konulardan sorular yer alacaktır.

  ? İslam İnanç Esasları

  ? İslam İbadet Esasları

  ? Kur’an Bilgisi

  ? Tecvid

  ? Siyer

  ? İslam Ahlakı

  DHBT-2’de aşağıdaki konulardan sorular yer alacaktır.

  ? Tefsir

  ? Fıkıh

  ? Hadis         

  ? Akaid & Kelam

  ? İslam Tarihi

  ? Dinler ve Mezhepler Tarihi

  ? Dini Hitabet 

  DHBT TAFSİLAT SERİSİ Tüm Adaylar SORU BANKASI kitabımız içeriğiyle İMAM-HATİPLİK, MÜEZZİNLİK ve KUR’ÂN KURSU ÖĞRETİCİLİĞİ için ORTAÖĞRETİM - ÖNLİSANS ve LİSANS düzeyinde sınava hazırlanan bütün adaylarımıza hitap etmektedir.
  Çalışmamızda büyük bir gayret sarf ettik ancak yinede gözden kaçan eksiklerimiz ve hatalarımız olmuş ise şimdiden özür dileriz.

  Gayret bizden, Tevfik ise yalnızca Yüce Allah’tandır.

2020 Ortaöğretim - Önlisans - Lisans DHBT Din Hizmetleri Alan Bilgisi Soru Bankası Yedi Beyza Yayınları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.