sadsad x
asdasd

2020 KPSS Baba Zümre Ölçme ve Program Notları

Uzman Kariyer Yayınları

Orhan Kaya

34,90 TL
20,94 TL
%40 indirim
Kazancınız
:
13,96 TL
2020 KPSS Baba Zümre Ölçme ve Program Notları Hakkında Bilgiler
Türü: Diğer Sınavlara Hazırlık Kitapları
Sayfa Sayısı: 160
ISBN: 9786053299011
Kapak: Ciltsiz
Orhan Kaya
Orhan Kaya
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • 2020 KPSS Baba Zümre Ölçme ve Program Notları Kısa Özet

  Değerli öğretmen arkadaşlarım;

  Ölçme ve Değerlendirme dersi toplamda dört üniteden oluşup sınavda karşımıza 12 soru ile çıkmaktadır. Birinci ünite dersin çekirdeği denilebilir. *Ölçmenin Temel Kavramları* ünitesinden her yıl ortalama 3-4 soru gelmektedir. *Ölçme* ve *Değerlendirme* konu başlıklarına dikkat edilmelidir. İkinci ünitemiz olan *Ölçmede Hata ve Ölçme Araçlarının Nitelikleri* konularından her yıl ortalama 3-4 soru gelmektedir. *Güvenirlik* ve *Geçerlik* konu başlıklarına dikkat edilmelidir. Üçüncü ünite *Eğitimde Kullanılan Ölçme Araçları ve Değerlendirme Yaklaşımları *konularından her yıl ortalama 2-3 soru gelmektedir. Özellikle *Test Türleri* ve *Portfolyo Değerlendirme* konu başlıklarına dikkat edilmelidir. Son ünitemiz *İstatistik* konusundan her yıl ortalama 3-4 soru gelmektedir. *Merkezi Dağılma ve Değişim Ölçüleri*, *Standart Puan ve Başarı Karşılaştırması*, *Madde Analizi* konu başlıklarına dikkat edilmelidir.

  Program; genel olarak yapılması gereken işin bölümlerini her bölümün yapılış sırasını, zamanını ve nasıl yapılacağını gösteren bir tasarıdır. Öğrenen merkezli bir eğitim anlayışının ülkede benimsenmesi ve bunu pratik olarak sınıflarda uygulama görevi siz değerli öğretmenlerimize düşmektedir.

  Baba Zümre ders notları ile *Konuları en iyi şekilde ve açıklayıcı özet ifadelerle adaylara nasıl aktarabiliriz?* sorusuna yanıt oluşturduk. Çalışmalarımızın siz değerli öğretmen adayı arkadaşlarımıza ışık tutması dileğiyle….

  Bu zorlu süreçte tüm adaylara başarılar dileriz.

  Orhan Kaya

2020 KPSS Baba Zümre Ölçme ve Program Notları Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.