sadsad x
asdasd
7. Sınıf TOST 1. Adım Hakkında Bilgiler
Türü: 7. Sınıf Matematik Konu Anlatımlı Kitapl
Sayfa Sayısı: 64
ISBN: 9786057716453
Kapak: Ciltsiz
Kolektif
Kolektif
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • 7. Sınıf TOST 1. Adım Kısa Özet

  2019 yılında değişen sınav sistemi ile yepyeni soru tipleriyle karşılaştık. MEB, öğrencilerin bilgilerini ölçerken bazı yeni teknikler kullandı.
  Sözel derslerde özellikle Türkçe dersi belirleyici olup uzun uzun paragraf soruları, sözel mantık soruları,bir paragrafa bağlı çoklu sorular karşımıza çıktı.

  Sayısal derslerden Matematikte gerçek yaşam durumları içeren birden çok adımla çözülebilen ve sadece bilginin yetmeyip yorumlamanın da gerekli olduğu sorular; Fen Bilimlerinde deneylerin mantığını sorgulayan ve konuyu gerçekten çok iyi bildikten sonra yorumlayabilme gerektiren sorularla karşılaştık.

  Özellikle Türkçe, Matematik ve Fen Bilimleri geçen seneki sınavın en belirleyici dersleriydi. Sınav sistemi artık öğrencilerin bilgisini sadece test eden değil, bu bilgileri yorumlayabilme yeteneklerini de ölçen bir sınava dönüştü.

  İşte TOST bu noktada öğrenciye ilk başta Temel soruları çözdürüp bilgiyi öğrenip öğrenmediğini ölçen, ardından Orta seviye sorularla bu bilgiyi kullanıp kullanamadığını test eden, son olarak da Sınav Tarzı sorularla öğrenciyi sınava hazır hale getiren bir yapıda tasarlandı.

  Özet olarak TOST:
  Yeni Sınav Tarzı sorular içeren
  Temelden başlayıp zora giden
  En belirleyici dersleri test eden
  Tüm sorulan çözümlü olan
  Programlı ve planlı ilerleyen yeni bir eğitim projesidir.

7. Sınıf TOST 1. Adım Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.