sadsad x
asdasd

2018 Nesin Vakfı Duvar Takvimi

Nesin Yayınları

Kolektif

31,36 TL
22,58 TL
%28 indirim
Kazancınız
:
8,78 TL
Alışveriş Listeme Ekle
2018 Nesin Vakfı Duvar Takvimi Hakkında Bilgiler
Türü: Genel Kitaplar
Sayfa Sayısı: 734
ISBN: 3990000090101
Kapak: Ciltsiz
Kolektif
Kolektif
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • 2018 Nesin Vakfı Duvar Takvimi Kısa Özet

  Altı yıldır yayımladığımız Nesin Vakfı Duvar Takvimi`ne gösterdiğiniz ilgiden ötürü teşekkür ederiz.

  Takvimin ön sayfası size bir bakışta günü, haftayı, ayı hatırlatacak, yılın kaçıncı günü, haftası, ayında olduğunuzu gösterirken diğer destekleyici zaman bilgilerini de öğrenebilecek, ayın hangi evrede olduğunu kolayca görebileceksiniz.

  Her yaprakta diğer takvim sistemlerine de yer verilmiştir. Ay döngüsünü temel alan Hicri takvim öncelikle dini günleri göstermesi bakımından önemini sürdürüyor. Güneş döngüsünü temel alan Rumi takvim 13 günlük farkla şu an kullandığımız takvimle çakışıyor. Rumi takvimin zaten birkaçı hariç güncel takvimle aynı olan ay adları yerine Anadolu`da kullanılagelmiş ama unutulmaya yüz tutan 12 aylık halk takvimi ay adlarını da kullandık.

  Öte yandan yılı yaz (Hızır) ve kış (Kasım) olarak ikiye ayıran, yine güneş döngüsünü izleyen halk takvimi sistemini de takvim yapraklarına ekledik. Bu takvimlerin günleri meteorolojik olaylar ve tarımsal etkinliklerle yakından ilintili.

  Günü geldikçe resmî ve dini tatilleri, özel gün ve haftaları da takvim yapraklarında bulacaksınız. Tabii Aziz Nesin`in seçilmiş sözleri, şiirleri ve hayatından kesitleri de. Üstelik “arkası yarın” halinde en güzel Aziz Nesin öykülerini de okuma fırsatınız olacak.

2018 Nesin Vakfı Duvar Takvimi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.