sadsad x
asdasd
60,00 TL
40,20 TL
%33 indirim
Kazancınız
:
19,80 TL
1960’lardan Kareler Hakkında Bilgiler
Türü: Fotoğraf Sinema ve Tiyatro Kitapları
Sayfa Sayısı: 159
ISBN: 9786054209064
Kapak: Ciltsiz
Turgay Fişekçi
Turgay Fişekçi
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • 1960’lardan Kareler Kısa Özet

  Tuncay Fişekçi, 1968 yılının sonbaharında Hukuk Fakültesine girip İstanbul`a geldiğinde, ardında 1960`tan beri Tuncan Okan`ın sinema yazılarının yön verdiği bir sinemaseverlik geçmişi vardı.

  Bu geçmişin yönlendirmesiyle istanbul`da ilk yaptığı şeylerden biri Beyoğlu Mis Sokak`taki Sinematek Derneği`ne gidip Onat Kutlarla tanışmak ve Yeni Sinema dergisinin yayımlanmış bütün sayılarını alıp okumaya başlamaktı.

  ilk adresi Çemberlitaş`ta Piyerloti Caddesi`deki Balıkesir Öğrenci Yurdu`ydu. Köhne impa­ratorluk anılarıyla dolu bu semtte, Osmanlı medreseleri, mezartaşları arasında iki yıl geçirdi.

  Sonraki adresi Beşiktaş, Çırağan Caddesi 37 numaradaki Kalem apartmanının (bugün 24 numara) birinci katındaki 30 metrekarelik daireydi.

  Öğrenim yılları boyunca hep söylediği, yalnız hukuk değil, aynı zamanda sinema eğitimi yaptığıydı.

  Onat Kutlar`ın yöneticiliğindeki Sinematek, bu eğitimin merkeziydi.

  Sinema sevgisinin uygulama alanı bulabilmesi o yıllarda olanaksıza yakındı. Bu nedenle bu eğilimini fotoğraf çekerek gideriyordu. Öğrenci harçlığının ancak yetebildiği ucuz Rus malı Zorki marka bir fotoğraf makinası almıştı. Bu kitapta göreceğiniz fotoğraflar, bu makinayla çekilmiştir.

   

1960’lardan Kareler Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.