sadsad x
asdasd

1944 - 1945 Irkçılık Turancılık Davası Tefrikası

Umay Kitap

Murat Yılmaz

23,00 TL
15,41 TL
%33 indirim
Kazancınız
:
7,59 TL
Alışveriş Listeme Ekle
1944 - 1945 Irkçılık Turancılık Davası Tefrikası Hakkında Bilgiler
Türü: Önemli Olaylar ve Biyografi ve Otobiyogr
Sayfa Sayısı: 286
ISBN: 9786059356039
Kapak: Ciltsiz
Murat Yılmaz
Murat Yılmaz
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • 1944 - 1945 Irkçılık Turancılık Davası Tefrikası Kısa Özet

    Başrolünde târihçi, edebiyâtçı ve fikir adamı Nihâl Atsız’ın olduğu ve ardından bütün Türkçüleri kapsayacak şekilde genişleyen ‘’Irkçılık-Turancılık Davası’’, gerek neden ve sonuçları, gerekse öncesi-sonrası gelişmeler bakımından yakın dönem tarihimizde önemli bir yer edinmiştir.

    Türkçüler için bir dönüm noktasını teşkil eden bu olay hakkında 1950’li yılların başında, Türkçü bir dergi olan ‘Orkun’da uzun bir yazı dizisi yayımlanmıştır. İşte elinizde tuttuğunuz bu eser, yazı dizisinin bir araya getirilmiş hâlidir.

    Bu yazı dizisi hazırlanırken bir ibretnâme, bir nasihatnâme olması ve geçmişe ayna tutması bakımından değerlendirilmiş ve bu amaçla kaleme alınarak Türkçü kuşaklara aktarılmak istenmiştir. Dolayısıyla 20. yüzyıl Türk Tarihinin ilk yarısında meydâna gelen ve etkileri günümüze dek ulaşan önemli bir olayın perde arkasının birinci ağızdan anlatılması noktasında önem arz etmektedir. Aynı zamanda bir hâtırât niteliği taşımakta ve konuyla alâkalı devletin resmi belgelerinde yer almayan ayrıntıları gözler önüne sermektedir.

1944 - 1945 Irkçılık Turancılık Davası Tefrikası Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.