sadsad x
asdasd

16. Yüzyıl Alman Seyahatnamelerine Göre Akdeniz

Libra Yayınları

Ergün Özsoy

50,00 TL
47,50 TL
%5 indirim
Kazancınız
:
2,50 TL
Alışveriş Listeme Ekle
16. Yüzyıl Alman Seyahatnamelerine Göre Akdeniz Hakkında Bilgiler
Türü: Tarih Araştırma ve İnceleme Kitapları
Sayfa Sayısı: 236
ISBN: 9786059022309
Kapak: Ciltsiz
Ergün Özsoy
Ergün Özsoy
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • 16. Yüzyıl Alman Seyahatnamelerine Göre Akdeniz Kısa Özet

    Akdeniz, çeşitli kültürlerin, genişçe bir alanda, hem buluştuğu hem de ayrıldığı bir coğrafya, aynı zamanda bu kültürlerin ortaklaşa tarih oluşturduğu bir sahnedir. Akdeniz, denizler, karalar, nehirler, göller ve dağlar kadar, diller, dinler, kültürler ve değerlerin iç içe yaşadığı bir beşiktir.

    Bu zenginlik göz önünde bulundurulduğunda, Akdeniz Dünyası daha araştırılacak pek çok alanı ile önümüzde durmakta, adeta kazdıkça yeni eserler veren bir arkeoloji sahasına benzemektedir. Fernand Braudel, Akdeniz’in, üzüm bağları ve zeytinlik manzaralarından daha fazlası olduğunu söyler. Burası insanın ortaya çıktığı coğrafyadır. Bu çalışmada Akdeniz dünyasının öne çıkan dönemlerinden 16. Yüzyıl’da, Akdeniz’de çeşitli nedenlerle seyahat etmiş olan Almanların yazmış olduğu seyahatnamelere göre Akdeniz’in anlatımı sergilenmeye çalışılmıştır.

    Geçmiş dönemleri, o devirde yaşamış insanların gözleriyle görebilme imkanını sağlayan seyahatnameler, elçilik günlükleri ve benzer metinler tarih araştırmalarının klasik kaynakları arasında kabul edilmişlerdir. Dolayısıyla seyahatnameler çeşitli yönleriyle inceleme konusu yapılmaya ve tarih araştırmalarına kaynaklık etmeye devam etmektedir.

16. Yüzyıl Alman Seyahatnamelerine Göre Akdeniz Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.