sadsad x
asdasd

1. Uluslararası Balkan Kongresi

Tasam Yayınları
18,52 TL
13,89 TL
%25 indirim
1. Uluslararası Balkan Kongresi Hakkında Bilgiler
Türü: Uluslararası İlişkiler, Dış Politika Kitapları
Sayfa Sayısı: 555
ISBN: 9789756285435
Kapak: Ciltsiz
Caner Sancaktar
Caner Sancaktar
Daha fazla bilgi Yazar Profili
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • 1. Uluslararası Balkan Kongresi Kısa Özet

  Stratejik bir öneme sahip olan Balkanlar ile ülkemiz arasında uzun bir geçmişe dayanan ve ortak yaşamdan kaynaklanan tarihi, sosyal ve kültürel bağlar mevcuttur. Türkiye ile Balkan ülkeleri ve milletleri arasında sıkı ve canlı ilişkiler her zaman olagelmiştir. Balkanlar'ın yeniden şekillendiği günümüzde, bu bölgeye yönelik istikrar arayışları ve işbirliği girişimlerinde aktif rol almak, bunun yanı sıra güçlü tarihi, kültürel ve insani bağlarla bağlı bulunduğu bölge ülkeler ile ikili ilişkileri mümkün olan her alanda olabilecek en güçlü düzeyde tutmak Türkiye için büyük önem taşımaktadır.

  Prof. Dr. Mustafa Said Yazıcıoğlu
  Türkiye Cumhuriyeti Devlet Bakanı

  Büyük medeniyetlere ev sahipliği yapan, büyük devlet adamlarının tarihe damgasını vurduğu Balkanlar, Dünya tarihi açısından önemini korumuş; siyasi ilişkiler bakımından dikkatleri daima üzerine toplamış bir bölgedir. Balkanlar'da barış ve istikrarın tesisi ve korunması için gösterilecek gayretler, aslında Dünya barışının tesisi için atılan en önemli adımlar olarak kabul görecektir. Çünkü Balkanlar, Asya ile Avrupa'nın kucaklaşma noktası; farklı etnik ve dini grupların bir arada yaşamak zorunda olduğu bölgenin adıdır.

  Aydın Nezih Doğan
  T.C. Tekirdağ Valisi

  Cok kutupluluk döneminin, rekabeti ve fırsatları arttırdığını görüyoruz. Yeni ortaya çıkan fırsatlar, ülkelere yeni avantajlar sağlıyor. Ama aynı zamanda çok kutupluluk ile birlikte artan rekabet ortamı yeni sorunları ve tehditleri ortaya çıkarıyor. Büyük güçler arasındaki rekabet bazen fırsatlar yaratsa da çoğu kez diğer devletleri olumsuz etkiliyor. Bu anlamda Balkan ülkeleri olarak çok daha sıkı işbirliği ve etkileşim içinde bulunmamız, birbirimizi daha iyi anlamamız ve aramızdaki bazı önyargıları bertaraf etmemiz ivedi bir ihtiyaç olarak ortaya çıkıyor.

  Süleyman ŞENSOY
  TASAM Başkanı

1. Uluslararası Balkan Kongresi Hakkında Yorumlar

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.